Cайт :: Talzem - Талалаївське Земляцтво Неділя, 27.11.2022, 10:23
Меню сайту
Форма входу
Пошук
 
 

ВІДБУЛИСЯ 19-ТІ ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ ТОВАРИСТВА «ЧЕРНІГІВСЬКЕ ЗЕМЛЯЦТВО» В КИЄВІ

16 січня в Міжнародному виставковому центрі на Броварському проспекті української столиці зібралися більше двох тисяч земляків-чернігівців, аби разом заслухати доповідь про зроблене в 2014 році та обговорити насущні питання розвитку громадської організації у новому 2015 році.

У заході взяли участь голова обласної ради Микола Вікторович Звєрєв, в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Миколайович Журман, керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування всіх районів області і голови міст, народні депутати України, керівники земляцьких об’єднань областей і регіонів України, делегації Чернігівського земляцтва з Білої Церкви, Яготина, Вінниці, представники бізнесових структур.

 

Запрошення на даний захід від Прилуцького осередку (Прилуцький, Срібнянський, Талалаївський райони) отримали керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Талалаївського району. Делегацію на чолі з виконуючим обов'язки голови районної державної адміністрації Анатолієм Петровичем Дупою та головою районної ради Дзюбаном Юрієм Володимировичем, гостинно прийняли земляки з Києва, а саме заступник голови Прилуцького осередку по Талалаївському району Чопілко Тарас Григорович, Мироненко Володимир Іванович, Носовська Ольга Миколаївна та Мірошніченко Микола Григорович.

  

Впродовж 2014 року, товариство не зраджувало земляцьким традиціям: допомагали малій батьківщині у вирішенні соціальних та економічних питань; проводили дитячі конкурси, концерти; брали участь у основних культурних та спортивних заходах міст та сіл Чернігівщини; писали і видавали книги історичного і краєзнавчого характеру, а також про знаних людей загальнодержавного і світового рівня та вирішували багато інших цікавих та важливих справ.

Життя внесло свої корективи в плани земляцтва з урахуванням ситуації в державі. Наші земляки стали активними учасниками Майдану, допомагали коштами, одягом, харчами, наповнюючи нашого, та не лише нашого намету на Майдані Сіверським духом.

Наші земляки з Талалаївського відділення, яке входить до складу Прилуцького осередку, на протязі минулого року також були активними в своїй роботі.

В лютому місяці земляки з Києва були запрошенні на святкування річниці закінчення війни в Афганістані, яке відбулося в Центральному будинку культури в селищі Талалаївка. На святковому концерті були присутні Іван Забіяка та Тарас Чопілко.

На весні Прилуцьким осередок посприяв відкриттю Шевченківської світлиці в Українській школі Талалаївського району. На церемонії були присутні члени осередку Микола Мірошніченко, Іван Забіка та представники районної влади: голова Талалаївської районної ради Юрій Дзюбан та начальник відділу освіти Лариса Лиходід.

Восени був заново створений сайт Талалаївського району Прилуцького осередку товариства «Чернігівське земляцтво» в Києві (адреса в Інтернеті: http://talzem.kiev.ua) його теперішнім керівником Тарасом Чопілко. Головною метою сайту є популяризація земляцького руху та залучення молоді до земляцтва.

2014 рік для Талалаївського відділення закінчився приємною подією, новим членом земляцтва став наш земляк з с.м.т. Талалаївка Олександр Топчій, 1974 року народження, директор дитячо-юнацької спортивної школи №26 міста Києва, тренер футбольного клубу «Зірка» (м.Київ).


Тарас Чопілко - заступник голови Прилуцького осередку по Талалаївському району товариства "Чернігівське земляцтво" в Києві.
 
 
 
 
 
Встановили бюст, презентували книгу.
 
    Минулий рік завершився значимою подією в культурно-мистецькому житті Талалаївщини: представники Талалаївського району Прилуцького осередку Чернігівського земляцтва відвідали свою малу батьківщину. Відвідини розпочалися із зустрічі з педагогічним та учнівським колективами Сильченківської школи, яка увінчалася встановленням бюсту всесвітньовідомого скульптора і режисера І.П. Кавалерідзе в шкільному музеї.
    У квітні 2007-го року тут відбувалася зустріч, приурочена 120-річчю Івана Петровича. Тоді на фасаді школи була встановлена Меморіальна дошка, виготовлена нашими земляками із Києва, а серед присутніх сельчан прозвучала думка, що добре було б мати, принаймні в шкільному музеї, бюст Кавалерідзе. Скульптор, художник екрану, кінорежисер, театральний діяч і драматург, – багатогранна творчість якого три четверті 20-го століття знаходила свій яскравий вияв в Україні, мав у своїй душі той куточок, де беріг пам’ять і любов до свого села. Він зробив багато для українського мистецтва, що можемо зробити ми, – це берегти цю пам’ять, шанувати, примножувати. В умовах сьогоднішнього життя, де, на жаль, не у кращий бік змінюються моральні цінності, робити безкорисливі справи не просто, вони під силу тільки справжнім патріотам.
    За реалізацію цієї думки взявся кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, член Національної спілки журналістів України Іван Михайлович Забіяка: знайшов спонсора – ним став наш земляк Микола Васильович Ковган ; організував роботу по виготовленні копії з бюсту, виконаного скульптором Ростиславом Олександровичем Синько. Приємну місію – передачу бюсту І.П. Кавалерідзе та бібліотечку про нього Сильченківській школі – виконав І. М Забіяка.
    Бюст встановлено в музейній кімнаті школи, де розміщені й інші цінні історичні матеріали про знаменитого земляка. Взяли участь в урочистостях і виступили Голова районної ради О.П. Василенко, перший заступник голови РДА М.М. Співак, заступник голови РДА О.П. Плюта, сільський голова В.В. Оврамець, директор школи Г.М. Зубов, вчителька О.М. Чукіна.
    Потім події перенеслися в районний будинок культури, де відбулася презентація книги Олександри Гострої « Перехрестя » . Книжка видана в серії «Бібліотека альманаху "ВІТРЯК”» , автором і упорядником, редактором і дизайнером проекту є І.М. Забіяка. Це вже 3-й випуск. Видання здійснено за сприяння керівника Прилуцького осередку Чернігівського земляцтва в м. Києві Павла Олександровича Кривоноса . Віддруковано його в КП «Редакція журналу "Дім, сад, город”» . Сприяв – головний редактор Микола Іванович Халимоненко . На обкладинці використано фрагмент картини художника-земляка Олександра Івановича Івахненка .
    Це – друга книга авторки, прихильників творчості якої зібрала тоді глядачева зала. Авторка була і ведучою цього заходу, надаючи слово кожному, хто прийшов привітати її, а також подякувати землякам-видавцям за їхню велику безкорисливу працю. Адже, як би не рухався вперед технічний прогрес, значення книги – неоціниме.
    Презентації нових книг земляків в Талалаївці, завдяки І.М. Забіяці, стають традиційними. Обкладинка кожної з них, датована черговим роком, починаючи від 2003-го, коли світ побачив перший альманах «Вітряк». Тому і виступаючи перед аудиторією, Іван Михайлович повертається до минулих зустрічей, аналізує сьогоднішні напрацювання, з надією на майбутню співпрацю із небайдужими земляками.
    Взяли участь у презентації, маючи своє слово, члени Земляцтва: О.І . Бондаренко, поет і журналіст Я.Ф. Ковалець.
    Про неоціниме значення виходу книг Талалаївщини та з вдячністю земляку-видавцю говорили заступник голови районної ради Г.М. Фесак, перший заступник голови райдержадміністрації М.М. Співак, заступник голови РДА О.П. Плюта, вчитель української мови та літератури Талалаївської школи В.П. Злепко, депутат райради Ю.В. Дзюбан, журналіст В.А. Опришко.
    Всі вони також вітали авторку прозової збірки «Перехрестя» із важливою подією в її творчому житті. Щирості події додавали ще й квіти, вручені тими, хто виступав, і пісні у виконанні народного ансамблю народної музики та пісні «Олава» (керівник Н. Ступнік), окремих його виконавців, жіночого вокального тріо РБК.
    Прощаючись до нових зустрічей, Іван Михайлович виконав ще одну приємну місію – передав книги в районну та в кожну сільську й шкільні бібліотеки. Ось так духовно збагатили шкільний музей Сильченківської школи та надали путівку в життя книзі оповідань О. Гострої «Перехрестя».
 Кор. «ТХ»
Юрій Дзюбан та Олександра Гостра на презентації
 
Юрій Дзюбан 
Земляцтву з Києва
в день презентації прозової збірки
О. Гострої «Перехрестя»
 
Кожна зустріч між нами,
Дійсними земляками,
Радує, зігріває,
На добро надихає.
 
За останні сім років
Були різними кроки.
Хоч програма й довільна,
Та історія спільна.
 
Конференції в залах,
Не один фотоспалах.
На полях в нас бували,
Коровай смакували.
 
Щоб таланти розкрились,
На ціну не скупились.
Альманах представляли,
Наш «Вітряк» всі читали.
 
Щоб згадать незабутнє,
Йти з минулим в майбутнє,
Імена карбували,
Світочів величали.
 
А сюрпризу для Шури
Й нині ви не забули.
Тепер це «Перехрестя»
З пам’яті не зітреться.
 
Земляки наші рідні,
Предків славних ви гідні.
До джерел зі столиці
Приїздіть пить водиці.
 
Джерело материнське
Серцю кожному близьке.
Вам натхнення добавить
І сюди ще привабить.
 
25.12.2009
смт Талалаївка
Календар
«  Листопад 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Наше опитування
Всього відповідей:
Друзі сайту
Дворец школьников Соломенского района
Статистика
Рейтинг@Mail.ru


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2022
Сайт управляється системою uCoz